Як правильно розставити меблі

Розстановка меблів може виявитися непростим завданням. Коли стикаєшся з порожньою кімнатою, створення в ній практичної і водночас естетичної обстановки може виявитися непосильним заняттям. Правда з роками дизайнери інтер'єрів визнали ряд простих у застосуванні принципів, які реально працюють ось уже на протязі багатьох десятків років, незважаючи на досить примхливі модні тенденції. Достатньо лише слідувати цим правилам здорового глузду, щоб зрозуміти: розставляти шафи, стільці, комоди не так вже й страшно, а частіше за все навіть дуже й дуже цікаво.

Вибір точки фокусування

Ніколи не варто недооцінювати силу фокусу. Іноді він «з'являється» природним чином, наприклад, якщо у кімнаті є велике вікно оригінальної форми або вбудована камінна полиця. Але найчастіше доводиться створювати фокус самостійно. В цьому питанні можуть допомогти мультимедійні пристрої, телевізор, інші об'єкти інтер'єру. Який би предмет не був обраний в якості фокусу, важливо прийняти рішення та дотримуватися його до кінця процесу. Саме навколо обраної, так званої, фокусної деталі потрібно постаратися розставити всі меблі.

Стіни

Розмір кімнати буде визначати, наскільки широко один від одного ви зможете розсунути, скажімо, крісла, або відсунути стіл від стіни. Навіть у невеликому просторі доведеться «дати» кожному модулю трохи свободи, залишивши по кілька сантиметрів між ними. Звичайно, якщо простір дозволяє, не варто соромитися розставляти диван, крісла, столик таким чином, щоб зони відпочинку й чаювання були в центрі, залишаючи не менше півметра до стін. При такій розстановці буде зручно переміщатися по кімнаті, не зачіпаючи шпалери та інші предмети меблів, в той же час не заважати відпочиваючим у кріслах.

Зонування

Важливо, щоб у вітальні було місце для бесід. Причому люди (гості або домочадці) не повинні при цьому витягати шиї, нахилятися, щоб почути співрозмовника. Розмістіть дивани, стільці обличчям один до одного на такій відстані, щоб кожен міг розмовляючи, не підвищувати голос. Якщо вітальня занадто велика, в ній цілком логічно буде створити одночасно кілька різних цільових зон.

Баланс

У декорі баланс відіграє велике значення. Збори великих й малих предметів в одному місці кімнати створить враження однобокості простору, а з психологічної точки зору привнесе в атмосферу похмурої тривожності.

Слід також урізноманітнити форми. Наприклад, при прямих лініях спинок стільців найкраще поставити між ними круглий журнальний або кавовий столик. Прямокутний або квадратний стіл ідеально впишеться між м'якими, з закругленими підлокітниками кріслами.

Для гармонії та балансу необхідно відмовитися від захаращення. Люди, що входять у кімнату не повинні наражатися на меблі, спотикатися об кути комода або тумбочки, ніжки стільців. Важливо подбати про вільне переміщення між зонами та залишити достатньо місця для цього.

Остання порада

Перш ніж вирушати в магазин за новими меблями, краще «накидати» план розстановки її на папері. Старомодна міліметрівка відмінно підходить для такої схеми. Якщо ж ви йдете в ногу з часом, тоді можна скористатися онлайн-планувальником.

Такий підхід до справи допоможе попередити непотрібні витрати особистих бюджетних коштів на гарнітур, який згодом може просто не поміститися в тому чи іншому приміщенні.

Відмінним варіантом після складання схеми майбутньої обстановки в кімнаті буде звернення в компанію «Майстер Меблі» для замовлення гарнітура за індивідуальними розмірами. Тут ви зможете підібрати не тільки потрібні модулі, але замовити їх виготовлення з відповідних за кольором і фактурою матеріалів, вибрати кращу фурнітуру.

Компанія, в свою чергу, гарантує не тільки високу якість виготовлення меблів для будь-якої кімнати або кухні, надійність співпраці, цінову доступність, допомогу в розробці дизайну, але також своєчасну доставку, професійну збірку й установку готових виробів.

Виготовлення меблів для будь-якої кімнати або кухні на замовлення - якісні матеріали, фурнітура. Гарантія 5 років