Яку стільницю вибрати?

Найбільш вразливим місцем кухонного гарнітура є зона робочої поверхні. Це легко пояснити і цілком зрозуміло. Саме тому до вибору стільниці варто підходити продумано, адже робиться кухня не на рік-два. Хочеться, щоб меблі служили «вірою і правдою» максимально довгий термін, не вимагаючи при цьому особливих зусиль для догляду. Якщо рішення буде правильним, ви отримаєте гарантію того, що протягом багатьох років зона приготування їжі буде облаштована з комфортом для господині.

Вимоги для стільниць

Отже, як грамотно підійти до вирішення питання?

Оскільки стільниця сучасної кухні є єдине полотно, в яке врізається мийка, варильна поверхня, їй доводиться витримувати різноманітні дії, відповідно, до неї пред'являються особливі вимоги. Вона повинна мати наступні характеристики:

Вологостійкість (адже вода та інші рідини завжди присутні на кухні, особливо в робочій зоні).
• Стійкість щодо механічних пошкоджень (це також обумовлено постійним застосуванням в робочій зоні ножів, важких і гарячих каструль, інших інструментів та приладдя).
• Стійкість щодо хімічних речовин, в тому числі агресивного характеру (щоб без побоювань застосовувати миючі засоби).
• Стійкість до температурних змін (нерідко доводиться ставити на поверхню гарячі каструлі, пательні або класти заморожені продукти).
Простота в догляді (стільниця не повинна вбирати бруд, запахи, щоб її легко було мити).
Есетичність (цю характеристику навіть можна називати в числі перших).

Всі перераховані вище вимоги допомагають зрозуміти, на які питання потрібно шукати відповіді обираючи в такому широкому асортиментному сучасному розмаїтті матеріалів.

Але не можна забувати про безпеку свою та домочадців. Матеріал стільниці, як і усіх меблів в цілому не повинен містити токсичних речовин, які можуть в процесі експлуатації потрапляти в атмосферу, отруюючи її, піднімаючи рівень ризику захворювань всіх присутніх.

Різновиди стільниць

Розглянемо, які стільниці пропонуються виробниками на сучасному ринку меблевих матеріалів.

Перший варіант, бюджетний й досить привабливий, це ЛДСП. ДСП плита, яка є основою, обгортається крафтовим папером з малюнком. Після чого наноситься шар тонкого пластику, тобто проводиться ламінація. Суттєвими перевагами такої поверхні є різноманітний дизайн, доступна вартість, простота виробництва, отже, швидкість виготовлення та легкий монтаж. Про решту характеристик (вологостійкість, термостійкість, та таке інше), на жаль, в даному випадку говорити не доводиться.

Другий варіант - МДФ. Це красиво, практично, також доступно за вартістю. На відміну від першого матеріалу, в своїй основі має плиту МДФ. Висока щільність, відсутність токсичних речовин, безпека, екологічність, високий рівень стійкості у ставленні до розмноженню мікроорганізмів, найширша різноманітність текстур, кольорів й можливість надавати будь-яку форму обумовлюють досить високий попит на даний матеріал. Слабкі термо- і вологостійкість є єдиними недоліками МДФ.

Натуральне дерево - йому немає рівних, особливо при високоякісній обробці. Найбільш міцними і максимально вологостійкими вважаються бамбук, дуб, горіх, ясен. Приємна текстура, привабливий зовнішній вигляд, можливість багаторазового поновлення полотна за допомогою шліфування, в разі вибору поширених порід дерева, так само відносно доступна вартість - ось набір характеристик, що зводять даний матеріал на лідерські позиції.

Всього один недолік у деревини: стільниця вимагає ретельного догляду, в разі відсутності такого досить швидко і яскраво будуть проявлятися все недоліки полотна. А якщо відсутня спеціальне просочення, дерево буде піддаватися усиханню, просіданню, розбуханню в дрібних тріщинках й на стиках.

Камінь натуральний - ще один варіант для стільниці. Це розкішно зовні, дорого, але зате довговічне, екологічно, вкрай просто в догляді, безпечно для здоров'я. Термін служби такої стільниці обчислюється десятками років.

Камінь акриловий - ще краще, ще гігієнічніше, практичніше, та таке інше. Даний матеріал дозволяє швидко, досить просто відремонтувати тріщини, відколи, чого не можна відзначити при монтажі натуральних кам'яних стільниць. Але й тут не обходиться без певних мінусів: акрил не любить агресивної хімії, він псується при зіткненні з кислотою, а сильні барвники (вино, чай, кава) можуть залишати стійкі плями.

Останній вид - кераміка. Це досить оригінально, незвично, але функціонально, практично. Сильні сторони такого облицювання, це термостійкість, вологостійкість, відсутність реакцій при впливі агресивних миючих засобів, потужних барвників, стійкість до механічних пошкоджень, і, звичайно, дуже привабливий зовнішній вигляд, можливість втілення найсміливіших дизайнерських пропозицій Після визначення матеріалу стільниці можна буде підбирати колір, форми, тип поверхні (глянець, матовий). Але ці питання вирішуються суто індивідуально, залежно від фасадів, стилю гарнітура та загального інтер'єрного дизайну.

Виготовлення кухні на замовлення - якісні матеріали, фурнітура. Гарантія 5 років