Види шаф-купе в залежності від типів приміщення

Шафи-купе сьогодні користуються особливою популярністю. Обумовлений цей вельми широкий попит такою властивістю цих меблів, як універсальність при високій функціональності, місткості та надійності конструкції. За рахунок зручної високоякісної розсувної системи дверей даного типу шафа буде комфортною в монтажі та використанні у кімнаті будь-якого об’єму або конфігурації.

Незважаючи на візуальну схожість, усі шафи-купе відрізняються один від одного конструктивно, оскільки це залежить від багатьох факторів, де головну роль грає тип приміщення. Саме цільове спрямування кімнати (передпокій, дитяча, вітальня, спальня) прямо вказує на функціональні характеристики, якими слід наділити шафу-купе.

Для передпокою

Головні вимоги - вмістити верхній одяг (пальто, плащі, шуби, куртки), головні убори, актуальне для поточного сезону взуття, деякі аксесуари (наприклад, парасольки, рукавички, сумки, взуттєві й одежні щітки, інші різні дрібниці). Все це конструкція купе дозволяє розмістити компактно, в окремих секціях, скриньках, поличках.

Навіть при мінімальних розмірах передпокою шафа-купе буде найбільш оптимальним варіантом. Його легко розмістити уздовж найдовшої стіни, вбудувати в нішу (при наявності такої), встановити у вільному кутку. Дзеркальні двері - саме вони дуже сучасно й гармонійно виглядають в передпокої, розширюючи простір, підвищуючи стелю, звісно, що візуально.

За дзеркальними дверима можна, розрахувавши з міліметровою точністю, облаштувати простір для всього: зверху зробити полки для зберігання капелюшків або сезонного взуття у коробках, внизу - для зберігання інструментів; висувні ящики знадобляться для побутових дрібниць, вуличних аксесуарів. Також можна робити різних розмірів секції для верхнього одягу - довгих пальто, коротких курток, окремо для зимових або демісезонних речей.

Для вітальні

Шафи-купе у вітальнях не настільки популярні меблі, як у передпокої, але теж цікавий варіант. Особливо актуально тоді, коли не хочеться захаращувати простір, а необхідність у зберіганні великої кількості різних речей є. Для даного плану кімнати ідеальним варіантом буде модульний тип шафи-купе.

Такі меблі у вітальні можуть всередині себе ховати не тільки текстильні речі, взуття, постільну білизну. Там можна відвести місце для телевізора, музичної апаратури, книг, світильників, предметів інтер'єрного декору. Зазвичай шафа-купе у вітальні виглядає як єдина «стінка» з декількома розсувними дверима.

Секції з посудом можна прикрасити дверцятами із матовим чи глянсовим склом, з малюнком або фотодруком. Загальні двері можуть бути з ДСП, МДФ, декоровані в тон загального інтер'єрного кімнатного рішення, стилю. Металеві елементи, підсвічування, фотодрук, піскоструминні візерунки всі ці прикраси фасадів цілком підійдуть для кімнат, де приймають гостей, проводять свята, сімейні торжества.

Для спальні

Особливості конструкцій шаф-купе в спальних кімнатах полягають у відведенні спеціальних відділень всередині для зберігання постільних речей, запасних подушок, ковдр, пледів, білизни. Безумовно, тут має бути досить секцій і для особистих речей. При наявності великого обсягу вільного простору можна створити відмінну гардеробну. Для спальні такий варіант вважається найбільш прийнятним.

Якщо шафа кутова, має відкриті полиці (зазвичай їх влаштовують в бічній частині), на них зручно й доречно буде поставити електронну чи класичну фоторамку, годинник, інший функціональний інтер'єрний декор.

Дизайн фасаду шафи у спальні повинен бути скромним, заспокійливим, одночасно витонченим, легким, таким, що не обтяжує загальну атмосферу. Важливо також пам'ятати про надійність конструкції. У маленьких кімнатах не завжди доречно робити дзеркальні двері, хоча це може привнести особливого шарму, підкреслити інтер'єрний стиль.

Для дитячої

Це найбільш універсальний тандем - шафа-купе та дитяча кімната. Тут фантазія не обмежується буквально нічим. Вбудовані висувні полки, ящики, навіть письмовий стіл, тумбочки для зберігання канцелярського шкільного приладдя, та звичайно, ящики, полиці для іграшок - все це легко буде вмістити акуратно за розсувними дверима. А головне, з такими меблями будь-якого малюка буде легко привчити до порядку.

Якщо забезпечити шафу всередині висувними надійними безпечними драбинки, дитина зможе самостійно проводити прибирання, завжди складати речі на свої місця, підтримуючи чистоту й порядок в своїй кімнаті. А хіба не цю мету переслідують батьки, облаштовуючи особистий простір своєму чадові?

Для офісу

Тут важливі секції для зберігання різних ділових паперів, папок, канцелярії. Колір фасадів повинен гармонійно вписуватися в прийняту корпоративну гаму. Для офісних меблів, як правило, підбирають стримані практичні відтінки.

Залежно від напрямку роботи офісу будуть залежати також наявність всередині шафи-купе відділень для сейфа, техніки, різних приладів з розряду професійного обладнання.

Замість післямови

Щоб розумно та вигідно використовувати простір кімнати, кращого варіанту меблів, ніж шафа-купе не придумати. Але, не менш важливо вибрати правильне місце для його розміщення, вид (вбудований, корпусний, напіввбудований, прямий, кутовий, радіусний, модульний), а також продумано підійти до організації внутрішнього простору.

Виготовлення шаф-купе на замовлення - якісні матеріали, фурнітура. Гарантія 5 років