Як спроектувати кухню: поради професіоналів

Кухня - саме це приміщення з усіх інших кімнат в квартирі або будинку, є найбільш вимогливим, складним для облаштування в цілому, особисто вибору та установки в ньому меблів. Адже при плануванні організації простору важливо враховувати умови комфортності користування кожним предметом, модулем, а також простоту й зручність під час прибирання, процесу наведення порядку, чистоти після активного приготування їжі, використання кухонних приладів, технічних пристроїв, сімейних посиденьок за вечерею або дружнім чаюванням.

У кухні важливо, щоб кожен предмет начиння, обстановки, техніки займав «своє» місце, був у вільному доступі для користувача, одночасно не заважав під час пересування по кімнаті, не займав багато вільного простору.

Як бачимо, питань перед плануванням виникає багато, не завжди вдається самотужки їх вирішити. Тому послуга проектування кухні вважається найбільш затребуваною серед професійних дизайнерів інтер'єру. Сучасні технології дозволяють спростити процедуру створення індивідуального проекту. І якщо прислухатися до порад професіоналів, рішення всіх завдань стає більш легким, доступним, а головне вельми економічним, тобто фінансово вигідним.

З чого ж почати?

Існує кілька головних принципів, спираючись на які слід створювати проект кухні. Перше, це габарити і дизайн кімнати. Не варто засмучуватися, якщо кухня досить мала. Адже є цілий ряд способів, щоб візуально розширити приміщення, підняти стелі, зробити простір затишним й комфортним.

Перш за все, відразу варто відмовитися від м'якого куточка, килимового покриття, великої кількості меблевих модулів. У маленькій кухні краще буде виглядати один пенал, що вміщує в себе багато начиння, ніж кілька маленьких шухлядок, шафок, розвішаних по периметру, що викликають візуальний та психологічний тиск на оточуючих.

Дизайн, справа, безумовно особистого естетичного смаку. Але важливо пам'ятати, що темні кольори й відтінки в маленькій кімнаті зроблять її ще меншою, а багато білого кольору у великому приміщенні може перетворити його в приймальну залу, де будуть відсутні атмосферний затишок і домашнє тепло.

Наступний аспект

Як розставити меблі? Які модулі потрібні? В якому порядку і куди розвісити навісні шафи? Як розмежувати (зонувати) простір? На всі ці питання важливо відповісти задовго до оформлення замовлення на виготовлення кухонного гарнітуру, оскільки після того, вже буде пізно що-небудь змінювати.

Існує кілька типів стандартної розстановки меблів у кухні:
• Лінійне або пряме.
• П-образне.
• Кутове.
• Паралельне.

Перший варіант, коли гарнітур розташовуються уздовж однієї, самої довгої стіни. При цьому обідня зона виноситься на протилежну сторону кімнати. Такий варіант зручний при подовженому приміщенні, без різних конфігураційних особливостей, простінків. Правда, коли приготуванням їжі займаються одночасно кілька осіб (двоє, троє), така розстановка буває не завжди комфортною.

Другий варіант ідеальний для квадратної кімнати, при відсутності довгої прямої стіни. П-образна розстановка економить не тільки вільне місце. При ній так званий робочий трикутник (кутовими точками якого вважаються мийка, плита, холодильник) є максимально ефективним. Адже господині не доводиться тоді долати великі відстані між основними елементами.

Кутовий варіант теж хороший для малогабаритних приміщень. Тут можна розмістити робочу зону уздовж вікна, щоб використовувати природне освітлення під час роботи та створення оригінального дизайну.

Останнє, паралельне розташування підходить тільки для просторих приміщень, дозволяє чітко розмежувати зони, робочу і обідню, навіть створити куточок для відпочинку.

А що робити з технікою?

Жодна сучасна господиня не обходиться без технічних помічників на своїй кухні. Найрізноманітніші гаджети та девайси потрібно десь зберігати, встановлювати, монтувати, щоб отримувати від їх використання максимальну користь. Спочатку слід розібратися з основними пристроями. До них відносяться плита, мийка і холодильник. Між ними важливо зберігати певну відстань - в межах 40-80 см. Впритул до мийки можна встановлювати посудомийну машину. Це буде рішенням не тільки логічним, а й практичним, зручним для використання даної техніки.

Важливо враховувати відстань між плитою та вікном. Воно не повинно бути менше 40 см, особливо якщо планується оформляти віконний отвір класичним варіантом завіс.

Витяжка - також невід'ємний елемент кухні. Щоб вирахувати її необхідну потужність, потрібно помножити площу приміщення на висоту стелі. Цифра повинна перевищувати в 12 разів обсяг кімнати. В іншому випадку її дія не буде ефективною. Розташовувати витяжку необхідно строго над варильною поверхнею.

Замість післямови

Проектування кухні - захід досить складний, він потребує певних навичок, знань. В мережі Інтернет є безліч різних програм-проектувальників. Але і для їх використання також потрібні деякі вміння. Тому звернення до професіоналів все ж буде хорошою допомогою.

Компанія «Майстер Меблі» надає послуги даного плану разом з виготовленням високоякісних меблів за індивідуальним замовленням.. Доставка, професійна збірка і монтаж входять у його вартість.

Виготовлення кухні на замовлення- якісні матеріали, фурнітура Blum. Гарантія 5 років