Плюси скляного фартуха на кухні

Кухня в квартирі уособлює сімейне вогнище. Тут кожна господиня намагається створити атмосферу, що підкреслює душевне тепло, сердечне добро, домашній затишок, щоб сім'я, збираючись увечері за столом, відчувала справжнє щастя бути саме тут і зараз, поряд з близькими.

Особливу увагу при створенні інтер'єру варто звернути на зону фартуха. Сучасні матеріали для облицювання представлені на ринку в такому розмаїтті, що дуже складно знайти ідеальний варіант. Кераміка, ПВХ-плівка, пластик, скло, фарби, та таке інше. Щоб не помилитися, важливо знатися на відмінних рисах кожного матеріалу. Знаючи всі «плюси» та «мінуси», вибір стає усвідомленим, ґрунтовним та очевидним.

Переважні особливості скла

Сьогодні поговоримо про скло. Отже, фартух на кухні, це спеціальний «одяг» для стіни робочої зони. Відповідно вимоги до такого матеріалу пред'являються підвищені. Тому звичайними шпалерами тут не обійтися. Скло для робочої зони на кухні вважається оптимальним варіантом, оскільки володіє ширшим списком переваг у порівнянні з іншими матеріалами. Головним із них є абсолютна екологічність. Скло не виділяє в атмосферу жодних шкідливих токсичних речовин, не вбирає вологу, що забезпечує відсутність сприятливого середовища для розмноження та зростання бактерій.

По-перше, скло не боїться води. Воно не деформується за жодного рівня вологості в приміщенні, легко переносить бризки, захищаючи поверхню стіни від намокання. Висока міцність – що правда, цей другий «плюс» не відноситься до оргскла, одного з бюджетних різновидів матеріалу для фартуха. Зате гартоване скло практично неможливо пошкодити, воно не піддається навіть механічним подряпинам. Саме тому має найтриваліший гарантійний термін служби – до 80 років.

Ще одна найважливіша для будь-якої господині перевага скляного фартуха - простота й легкість у догляді. Миється скло звичайними засобами (призначеними для скляних поверхонь), при цьому з нього зчищаються безслідно будь-які види забруднень (жировий наліт, пил, плями) без особливих зусиль та старань.

Велика декоративна варіативність – особливість, що обумовлює вельми широкий попит на скло для кухні. Можна обрати будь-який колір, відтінок, їх поєднання, нанести малюнок, вклеїти між шарами картинку, фотографію, розширити простір за рахунок перспективи, або навпаки, зробити його більш затишним, за рахунок однотонності або вибору «теплої» гами. Словом, у цьому питанні можливості практично безмежні. Це дозволяє створити суто індивідуальний дизайн, додати оригінальну «родзинку», так званого авторського штриху в загальне інтер'єрне рішення.

А з відокремленим підсвічуванням робочої зони тільки скло виглядає найбільш презентабельно, ефектно та ексклюзивно, в порівнянні з іншими матеріалами.

Різновиди скла для фартуха

Для облицювання робочої стінки на кухні можна використовувати скло у вигляді плитки або однієї цільної панелі. Другий варіант буде більш практичним, зручним як у монтажі, так і догляді, який потребує панель надалі. Такої привілеї йому дають відсутність швів та стиків.

Існує кілька різновидів скла для фартуха:
• оргскло, полікарбонат – мають малу вагу, але не відрізняються високою практичністю, їх не можна використовувати в безпосередній близькості від варильної поверхні, крім того, вони легко дряпаються, що значно ускладнює догляд (потрібно підбирати спеціальні неабразивні засоби, відмовитися від твердих мочалок, жорстких щіток, дотримуватися суворих правил, щоб підтримувати естетичну привабливість поверхні);
• триплекс – покриття підвищеної стійкості та міцності; йому не страшні високі температури, удари, абразивні речовини; таке скло практично неможливо розбити "вручну", подряпати, пошкодити; воно не боїться свердління, має найтриваліший експлуатаційний термін; його особливість полягає у виготовленні – між двома шарами скла прокладається плівка, яка при розплавленні процесом пресування склеює обидва скляні шари один з одним;
• сталініт або гартоване скло має досить високі технічні параметри, презентабельний вигляд, але важливо при виготовленні робити відразу точні виміри, оскільки додатковим підрізкам цей вид матеріалу не піддається; на таке скло легко наноситься малюнок, колір, фотографія, що значно підвищує його популярність серед споживачів.

Замість післямови

Замість висновків варто відзначити наступне: безумовно, навіть гартоване скло, міцне, безпечне, екологічне, має недоліки. Але переваги цього матеріалу все ж таки значною мірою перекривають їх.

Є ще один аспект, який може зіграти на користь скляного фартуха під час вибору матеріалів для робочої кухонної зони: відсутність потреби вирівнюючи поверхні стінки, де передбачається установка панелі. А якщо скло буде непрозорим, тонованим, матовим, з якимось зображенням або малюнком, то не доведеться навіть зафарбовувати та підчищати візуальні вади.

Виготовлення кухні на замовлення- якісні матеріали, фурнітура Blum. Гарантія 5 років